Bądź szarmanckim, uwodzicielskim dżentelmenem

Zagłębiając się w sztukę uwodzenia zapominamy czasem o podstawach dobrego wychowania. Można to zauwazyć w klubach, w busach, czy w lokalach.
Moja koleżanka, z która często rozmawiam na tematy damsko-męskie opowiadała mi jak poszła na randkę z facetem, który był dobrze ubrany, jeździł fajnym samochodem, nawet miał ciekawą osobowość…..ale to co ją zdziwiło to brak kultury. Ten facet nie przepuszczał kobiety w drzwiach. Oczywiście został skreślony.

Wielokrotnie także idąc z kobietą spotykaliśmy jej kolegów. Na przywitanie buziak, koleś rzuca dowcipem, opowiada jakieś historie…rzuca tekst: „Asiu zadzwonie we wtorek to pójdziemy na piwko”.
Odchodzimy, koleś pewnie myśli „pokazałem kto tu rządzi, bedzie moja” ja lekko uśmiechając się mówię do dziewczyny….”ciekawy z niego facet, dobrze ubrany, zabawny itd, pasujecie do siebie…szkoda ze nie wie jak zachować się przy kobietach. Czy on zawsze trzyma ręce w kieszeni? (dyskwalifikacja)

Kilka praktycznych uwag w kwestii zachowania w towarzystwie kobiety.

 • kiedy idziesz, idź w miare takim krokiem jak ona
 • idź zawsze od strony ulicy (bezpieczeństwo kobiety)
 • przepuszczaj kobiety w drzwiach, nawet wtedy, gdy ona wchodzi, a Ty wychodzisz.
 • jeżeli wchodzisz z dziewczyną do lokalu otwieraj drzwi
 • jeżeli drzwi otwierają się do wewnątrz otwórz je i przytrzymaj
 • gdy dziewczyna niesie coś cieżkiego np. torbę z zakupami pomóż jej (wyjątkiem są tu torebki, kurtki )
 • nigdy nie dłub w zębach, w uszach i w innych tego typu miejscach (śmieszne, ale widziałem nawet facetów z palcem w nosie)
 • w kwesti ubioru czyli kurtki, możesz pomoc jej założyć, ale nie jest to konieczność. Warto natomiast przynajmniej podać je kurtkę czy płaszcz
 • gdy jesteście w lokalu warto zwrócić uwagę na to, żeby kobieta pierwsza usiadła
 • nigdy nie siedź, kiedy kobieta stoi. Tutaj chodzi nie tylko o kwestię wychowania co także wyższej wartości. „Społecznie” człowiek patrzący z góry ma włądzę.
 • nigdy nie trzymaj rąk w kieszeni (wyjątek w zimie)
 • jeżeli nie wiesz co zrobić z rekami to trzymaj je przy tułowiu na wysokości miednicy zgięte w łokciach pod kątem około 90 stopni.
 • gdy wysiadasz z autobusu puść kobiety przodem.
 • ustępuj miejsca starszym osobom
 • pomagaj z bagażem lub przy wsiadaniu
 • Istotną rzeczą na którą chcę zwrócić uwagę jest Twoja kultura osobista nie tylko w towarzystwie Twojego targetu. Dla przykładu siedząc, gdy obok stoi starsza kobieta narażasz się na wewnętrzną krytykę osób, które widzą cała sytuację. Jeżeli widzi to dziewczyna, którą zauważysz po wyjściu z busa i do niej podchodzisz, to automatycznie na 99% jesteś skreślony.

  Wręcz przeciwne znaczenie ma Twoja pomoc dla innych lub ustąpienie miejsca. Automatycznie zbierasz plusy u kobiet w busie.

  Dobre wychowanie nie ma nic wspólnego z byciem frajerem. Jeżeli dziewczyna idzie z cieżka torbą, a Ty jej nie pomożesz, bo nie chcesz wyjść na frajera, to własnie nim zostałeś. Każdy PUA powinien odróżniac pomoc od ST. Jeżeli kobieta prosi Cię, abys jej otworzył Colę,bo sama nie potrafi, to chyba wiesz co należy zrobić.

  W kwesti płatności na pierwszym spotakaniu.
  W mojej sytuacji jest w 99% tak, że to ja pierwszy dzwonie odnośnie pierwszego spotkania. Często idę w jakies spokojne miejsce i zamawiam sok. Jeżeli trafisz na dziewczynę, która jest przyzwyczajona do tego, że facet płaci, to 3zł za sok Cię nie zabije.
  Jeżeli chcesz, aby dziewczyna sama za siebie płaciła musisz ją kwalifikować podczas rozmowy (napisze o tym art)
  Gdy, kończy sie spotkanie i dziewczyna chce zapłacić za siebie to jej na to pozwól. Ewentualnie możesz powiedzieć „dziś ja zaplacę, ale następnym razem możesz mi się zrewanżować”

  Pamiętaj też, aby kobiet nie krzywdzic. Gdy coś nie pójdzie po Twojej mysli nie rób dziewczynie koło tyłka, nie wyzywaj jej, nie zmieniaj się w chama. To tylko pokazuje Twoją słabość. Zamiast tego zastanów się, dlaczego tak się stało i co możesz zmienić , aby następnym razem było lepiej.

  You can leave a response, or trackback from your own site.

  5 komentarzy to “Bądź szarmanckim, uwodzicielskim dżentelmenem”

  1. craft pisze:

   Kultura to podstawa, nie tylko w kontaktach z kobietami ale przede wszystkim w codziennym życiu.

  2. rastuch pisze:

   Czysta prawda…
   Czasami się o tym zapomina…

  3. dart pisze:

   co z tym artykułem dotyczącym przekonania dziewczyny do zapłacenia za siebie? chętnie bym o tym poczytał 🙂

  4. dejwidor pisze:

   „-gdy wysiadasz z autobusu puść kobiety przodem.”

   Nie zgadzam się z tym punktem. To samo tyczy się wchodzenia schodzenia po schodach. Gdy wchodzimy na schody to kobieta idzie pierwsza, a gdy schodzimy to my idziemy pierwsi tutaj właśnie chodzi o bezpieczeństwo kobiety. Gdyby się potknęła będzie możliwość jej złapania by nie upadła na ziemie. Gdy wychodzę z autobusu z kobietą to zawsze idę pierwszy schodzę po schodach i gdy jestem na chodniku odwracam się podaje jej rękę i pomagam zejść.

   „-przepuszczaj kobiety w drzwiach, nawet wtedy, gdy ona wchodzi, a Ty wychodzisz.”

   Tutaj też się nie zgodzę. Zawsze pierwszeństwo mają osoby wychodzące. Bez względu na wiek i płeć. To lekcja udzielona mi kiedyś przez starszego eleganckiego pana 🙂

   Bycie kulturalnym to zespół pewnych zachowań, których skomplikowanie wykracza poza puszczenie kobiet czy osób starszych pierwszych. Po za tym bardzo dobry artykuł. W dzisiejszych czasach idiokracji facet, który jest kulturalny naprawdę wyróżnia się z tłumu.

  5. Marso pisze:

   dejwidor sytuacja w autobusie dotyczy ogółu kobiet, a nie tej z którą w nim jedziesz….,chyba, że każdej kobiecie podajesz rękę przy wysiadaniu 😀

   Czy lekcję z podawaniem kobiecie ręki przy wysiadaniu udzielił Ci ten sam starszy Pan? Nie mówił, że każdą kobietę trzeba też całować w rękę?:D

  Leave a Reply

  Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck