Różnice między kobietą i mężczyzną

Cześć,
Dziś kolejna porcja słów na temat róznicy między kobietą, a meżczyzną.

Różnice między kobietą i mężczyzną zachodzą już w sposobie mówienia.
Istnieje wiele interesujących różnic w stylu mówienia między mężczyznami i kobietami.
Powiedzmy na początku, że mówią oni o różnych rzeczach. Grupy mężczyzn lubią mówić o pieniądzach, pracy, sportach i rywalizacji, i lubią sobie wzajemnie dokuczać, natomiast kobiety rozmawiają o rodzinie, przyjaciołach, uczuciach, ubiorach, zdrowiu i żywności.

Kobiety bardziej się ujawniają i rozmawiają na bardziej intymne tematy, szczególnie z innymi kobietami. Gdy kobiety i mężczyźni przebywają razem, mężczyźni zwykli mówić więcej; przerywają, mówią głośniej i generalnie kontrolują przebieg rozmowy. Jednakże, kobiety są uparte i często powracają do tego samego tematu. Kobiety współpracują i wspierają, dbają, by rozmowa była kontynuowana, zadają pytania, dają więcej pozytywnych wzmocnień: są bardziej grzeczne. Mężczyźni koncentrują się głównie na zadaniu, natomiast kobiety na stosunkach międzyludzkich.

Główna różnica między płciami w odniesieniu do cech głosu polega na tym, że głosy kobiet są wyższe, częściowo z powodów anatomicznych, częściowo jednak dlatego, że kobiety starają się uśmiechać, gdy mówią, co daje wyższe dźwięki. Mężczyźni utrzymują stały ton głosu bądź stosują tonację opadającą.

Stwierdza się, że kobiety często wypowiadają się płynniej od mężczyzn, mają rzadziej przerwy w wypowiedziach i popełniają mniej innego rodzaju błędów. Ich gramatyka jest bardziej poprawna, ich zdania zaś bardziej kompletne i złożone, już od wczesnego okresu życia. Kobiety stosują bardziej standardowy wzorzec wymowy pod względem akcentu. Przypuszcza się, że powodem ?lepszej” mowy kobiet jest to, że o ile mężczyzn osądza się po tym, co zrobili, o tyle kobiety po tym, jak wyglądają i jak je słychać. To z kolei mogłoby wyjaśniać, dlaczego głos niewykształconych mężczyzn jest określany jako bardziej męski.

Przyjaźnie kobiet są bliższe, przyjaciółki zaś wiele rozmawiają o sprawach osobistych, podczas gdy przyjaciele razem robią różne rzeczy, jak gra w golfa, wędkują i chodzą na mecze piłkarskie. Kobiety bardziej pomagają w rodzinie, szczególnie zaś, co jest oczywiste, w opiekowaniu się małymi dziećmi, są miłymi słuchaczami i dostarczają społecznego wsparcia swym mężom

Mężczyźni zmierzają do zdominowania kobiet i usiłują zdominować się nawzajem, tworząc hierarchie dominacji nawet w grupach małych chłopców. Dorośli mężczyźni realizują to mówiąc głośniej i więcej, przerywając, sprzeczając się, współzawodnicząc; nawet przyjacielskie przekomarzanie się zawiera w sobie agresywne ostrze.

Polecam też ten filmik:
Czym różni się mózg kobiety, od mózgu mężczyzny

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck