Skrzywdzone dziewczyny. Litość to zbrodnia

Artykuł użytkownika Sipal

Pragnę podzielić się moimi doświadczeniami ze związku który niedawno zakończyłem, mam nadzieje że dzięki niemu zbłąkane dusze znajdą odpowiedź na swoje pytania. Artykuł będę z czasem rozbudowywał o nowe wnioski i przemyślenia z racji, iż to nie jest prosty temat. Zapraszam do dyskusji na ten temat..

Kilka słów o sytuacji !

Wyobraź sobie sytuację, żę jesteś z dziewczyną, ale twój przypadek jest inny ponieważ z okoliczności zmuszają Cię do tego by nie stosować metod opisanych na forum ponieważ Twoja dzieczyna jest biedną skrzywdzoną przez życie los i ludzi sierotką. Skrzywdzoną w swerze psychicznej i fizycznej. Problemy w domu, rozwód i wszystko co tylko może być złego. Serce nie pozwala Ci na to by krzyczeć obrazać się bo widzisz, że Cierpi kiedy traci grunt pod nogami(ciebie). Instynkt podpowiada Ci że musisz się opiekować i dbać o każdą jej potrzebę, bo jest biedna i pokrzywdzona. Nic bardziej mylnego. Taka osoba potrzebuje troski i opieki, poczucia bezpieczeństa, jest wrażliwa na wszystko co robisz. To nie znaczy że może traktować Cię jak chce tylko ze względu na jej ułomność !!! Tym bardziej powinna Ci być za to wdzięczna i to doceniać, okazywać to nie tylko mówić. Nie możesz dać się wciągnąć w gierki i manipulacje ST które są 3 razy silniejsze niż u normalnej dziewczyny z racji, że pokrzywdzona osoba będzie bardziej wnikliwie badać grunt pod nogami. O czym napiszę niżej.
Wchodząc w zwiazek z Taką osobą możesz wpaść w śmiertelną pułapkę. Kobiety które były krzywdzone w dzieciństwie często są idealistkami posiadają bardzo dużo adoratorów i wolą towarzystwo męskie, które przeważnie jest złożone z piesków podnoszących ich system wartości, są podatne na sugetie obcych osób. Moja aktualna ex doprowadziła kilku adoratorów do skrajnej nerwicy i muszą się leczyć psychiatrycznie. Napsuli mi sporo krwi próbując udowadniać że będą lepszymi partnerami włażąc w dupę przyjeżdzając z kiwatami z drugiego końca polski, co później było wykorzystywane przeciwko mnie. Bo dla czego oni mogą a ja nie …

Jak wygląda związek

Jesteś z nią, na początku jest super, bo w życiu nie spotkałeś takiej dziewczyny. Troszczy się zwraca uwagę na rzeczy które niedostrzegalne są dla ZDROWYCH dziewczyn. Przed oczami zaczyna pojawiać się różowa chmura przez którą tracisz kontrolę. ( to test )
Po kilku miesiącach zaczynasz czuć że waszym związku nie układa się najlepiej, może czegoś brakować, mimo twoich starań coraz częściej słyszysz słowo nie rozmowy stają się płytsze. Częste wymówki i wytłumaczenia które dla osoby ZDROWEJ nie mają uzasadnienia w rzeczywistości. Jej argumenty oparte na ” życiowym doświadczeniu” Wzbudzają w Tobie poczucie winy i zmuszają do większego zaangażowania w związek. Ona tego potrzebuje i wymaga od mężczyzny często mówi o swoich oczekiwaniach które są bardzo wygórowane i ich spełnienie nie jest realne w zdrowy sposób. Mam namyśli taki który nie pogorszy Twojego stanu wewnętrznego nie naruszy znacznie budżetu czy nie wciśnie w Ciebie toksyn. Przyczyna ( brak wzorca zdrowej rodziny )

Teraz ważne !!

Osoby z patologiczną przeszłością często są indywidualistami ponieważ źle traktowane były zdane tylko na siebie. Są nadwrażliwe i wszystko biorą bardzo personalnie ( do siebie)
Ciężko u nich z samokrytyką, mają niską samoocenę i ich poczucie wartości jest = 0
Co sprowadza się do tego, że odbijane ST czy próba zwrócenia uwagi na problem jest odbierana jako atak na nią. Co jak wiadomo uruchamia system obronny. Wyłącza się logiczne myślenie i dziewczyna wyszukuje wszystkie argumenty które mogą świadczyć o jej niewinności, mało tego jeżeli wyczuje że zaczynasz ulegać pociągnie Cie na dno robiąc z igły widły.
Opiszę to na sytuacji z która może przytrafić się każdemu.
Pracujesz i zakładam że nie masz czasu na pisanie sms lub dzwonienie.
Jak myślisz jakie czeka Cię powitanie ?
Zdrowa zrozumie, a dziewczyna z złą przeszłością jest bombardowana emocjami które zaburzają logiczne myślenie…

Zapytasz więc jak traktować taką dziewczynę ?

Trafiasz na forum doznajesz oświecenia poznajesz wspaniałych ludzi któzy chcą Ci pomóc i za wszelką cenę wtłuc to pustego łba że postępujesz źle. Jednak robisz swoje bo nie znajdujesz rozwiązania lub działa to na krótką metę, a jest ono bardzo proste
Nie ma wyjątków nie ma biednych dziewczyn. Pomijam ciężkie przypadki gwałtu, ale to też jest wyjątek i wystarczy być delikatnym i bardziej cierpliwym. Mimo wszystko podstawową rzeczą jaką powinieneś mieć to JAJA i nie dać sobą manipulować. Musisz mieć silną psychikę i osobowość, by wytrzymać z taką osobą co nie jest łatwe. Później możesz zostać na lodzie.
Ty trzymasz kierownice.. Wiec posłuchaj i daj sobie wtłuc do makówy że jeżeli niczego nie zrobisz to czeka Cię koniec i jeżeli raz obierzesz drogę PUA nie możesz z niej zejść. Kobieta jest pamiętliwa i dla niej Twoja uległość znaczy że poniosłeś porażkę. Ugiąłeś się i nie jesteś na tyle silny by się przeciwstawić. 10x Więcej cierpliwości stanowczości wyrozumiałości i uwagi.

Jesteś podstawą związku !

Pamiętaj nie masz na plecach czerwonego krzyża z napisem CARITAS. Zasługujesz na wartościową dziewczynę która będzie Cię doceniać i pchać do przodu. Związek Tworzą dwie osoby i obie powinny wykazywać się wzajemnością w różnych stopniach i dziedzinach życia.
Podział obowiązków i wzajemna troska, zrozumienie, brak tematów tabu to podstawa.
Tłumaczenie że dziewczyna jest tradycjonalistką ( facet się stara ) To głupie wytłumaczenie lenistwa. Nie daj zrobić z siebie lokaja. Ćwicz czytaj książki rozwijaj swoje wartości intelektualne i fizyczne. Zdrowa rodzina to taka w której panuje Harmonia !
Związek retrosexualny = PASOŻYTNICZY !!!! Twoje ” TAK i NIE” Musi być warte tyle samo.
Musisz rozumieć swoje potrzeby i potrzeby drugiej osoby, ale również wymagać by były rozumiane również przez nią.

Środowisko

Jak myślisz skąd wzięło się powiedzenie ” z kim się zadajesz takim się stajesz ” patrz na to jaka jest jej matka ojciec, na co zwracają uwagę i co jest dla nich priorytetem. Zobaczysz, że to się przeniesie na Ciebie. W moim wypadku było tak, że matka mojej ex była straszną materialistką we wszystkich chciała być wyręczana tłumacząc to swoją płcią. Jej facet nie miał dosłownie nic do powiedzenia przywalony stera pretensji i argumentów stał się marionetką. I nie uwierzysz, ale gdy w moim związku przychodził ten sam problem czułem się jak bym rozmawiał z matką. To przykre, ale dziewczyna bez wzorców naśladuje rodziców i ich sposoby na rozwiązywanie problemów. Wróćmy teraz do otoczenia, jak myślisz dla czego składa się ono głównie z mężczyzn i dla czego wszyscy są nieszczęśliwie zakochani ? To poniekąd tłumaczy ogromną potrzebę ciepła, a z drugiej strony nieświadomość wyrządzanej krzywdy i egoizm jakim się taka kobieta kieruje. Pamiętam przypadek jednego chłopaka który nieszczęśliwie zakochany doprowadził się przez nią do poważnej nerwicy. Jej usprawiedliwienie ? ” jest dorosły i odpowiedzialny to był jego wybór” Wszyscy oni piszą na gg fb ona jest w ciągłym centrum ochów i achów. Zapytasz o koleżanki, to kilka dziewczyn z klasy i przelotne znajomości. Towarzystwo innych dziewczyn drażni takie osoby. One się uśmiechają cieszą się życiem nie mają takich problemów, a ona musi sobie radzić. Można by o tym jeszcze wiele napisać, ale wniosek jest bardzo prosty. OBSERWUJ I NIE DAJ STWORZYĆ SOBIE ILUZJI.

Złap się za kieszeń

W moim przypadku jeżeli chodzi o sprawy materialne i dziewczynę było dosyć nieprzyjemnie. Zauważyłem zależność pomiędzy nią a jej matką, pominę syndrom księżniczki i zwalanie wszystkich obowiązków na faceta przez co ani jedna ani druga nie jest w życiu szczęśliwa. Często słyszałem coś w rodzaju ” jesteś mężczyzną to Twoja rola „.. Wyobrażasz sobie, że taka dziewczyna potrafi zarobić więcej od mężczyzny siedząc w domu ?
Alimenty, dofinansowanie do studiów, darmowy akademik, renta socjalna, darmowe kursy, dodatki pielęgnacyjne, opłacone mieszkanie z urzędu.. Nie wspomnę o tym że czasami w weekend zdarzało się jechać do pracy. Teraz wyobraź sobie że łączny miesięczny dochód z takiego działania przekraczał dobrą pensje. Spójrz jak życie nauczyło zaradności tak delikatną istotę. Gdy próbowałem wprowadzić zasady nie płacę za wszystko tak byśmy oboje mieli wkład finansowy w nasze wydatki.
np. jedziemy gdzieś – zrzutka na paliwo, bilety czy coś. Pociągnęliśmy tak przez miesiąc po czy spotkałem się z wykładem na temat tego jak jest jej głupio że wyciągnąłem ręce po pieniądze za cokolwiek i ” pleplepleple(…) jestem kobietą” oczywiście padło kilka słów że mama jej mówiła jak była młoda i, że to nie do przyjęcia ( no tak przecież co innego może powiedzieć kobieta po 3 rozwodach )…. Więc co na to poradzić ? Nic po prostu trzymać się swojego nie bądź skąpy, ale pamiętaj – NIE MASZ JEJ NA UTRZYMANIU ! Niedawno spotkałem się z dziewczyną w herbaciarni ’ Kraków Czajownia na Kazimierzu świetne miejsce „.
I nie było żadnego problemu. Dziewczyna uparła się, że płaci i nie było w tym ani jednego krzywego spojrzenia.

ZDROWE ZASADY ZDROWY ZWIĄZEK

Skąd to wiem ?
Otóż byłem przez kilka lat z dziewczyną, jedynaczką bez matki i ojca
Byłem z dziewczyną która miała zdrowy dom i rodzinę, obecnie skończyłem związek w którym siedziałem dwa lata z dziewczyną z bardzo patologicznej rodziny. Więc mam odniesienie do wszystkich trzech. Nie wspomnę o koleżankach przyjaciółkach z którymi dużo rozmawiam i innych krótszych związkach i relacjach z kobietami i obserwacji innych związków i relacji damsko męskich. Dla czego o tym piszę ? Otworzyłem oczy i ukazał się przed nimi inny świat.
Nie można twożyć sobie iluzji wyobrażeń. trzeba patrzeć realnie i bez litości. Jeżeli się pomylisz cóż, jesteśmy tylko ludźmi masz prawo powiedzieć NIE.. W dodatku mój brat się wpakował w coś takiego, więc widzę jak to wygląda z punktu osoby 3.
Próbowałem mu pomóc, ale to każdy musi odczuć na własnej dupie…

Kłótnia

Tu nie ma co się rozpisywać tak jak nie ma co wchodzić z taką dziewczyną w głębszą konwersacje. Choć są chwilę że trzeba coś wytłumaczyć. Wiedz że ona wszystko wie lepiej. Miej odwagę uśmiechnąć się wstać i wyjść, odwrócić się na środku ulicy i iść do domu. Twoje NIE musi być święte i tyczy się to wszystkich dziewczyn. Wszystko załatwiasz krótko i zwięźle, uwierz że jak z normalną dziewczyną wejdziesz w rozmowę to jeszcze możesz to wygrać tutaj Twoje argumenty zostaną wybite do nogi a Ty obarczony winami za całe zło na świecie. Nie daj sobie narzucić jarzma przez osobę która była poniżana i popychana z kąta w kąt. MIEJ ODWAGĘ ! MIEJ GODNOŚĆ ! Bo ona na każdym kroku będzie próbowała udowodnić, że ją ma.
Nie ma innego wyjścia, osobiście bardzo współczuje takim osobą i chciał życzę im jak najlepiej.

Dziewczyny mają jedną specyficzną cechę którą zauważył mój serdeczny przyjaciel.
Każda kobieta chce pozostawić po sobie dobre wrażenie i na koniec związku jest dobrze a później jeb…

Co planuje i co każdemu polecam zrobić ?

– niegdy nie rezygnuj z siebie dla drugiej osoby, zawsze dajesz tyle by na tym nie stracisz. Związek to jedyne perpetuummobile jakie jest na świecie więc nie trzeba się targować kto da więcej jeżeli oboje chcą to zawsze z 20 wyjdzie 40.
– mieć jaja
– jeżeli masz potrzebę daj sobie kilka dni na to by wypuścić złe emocje w kącie swojego pokoju, byle nikt tego nie widział
– postaw sobie nowe cele
– zbuduj nowe grono przyjaciółek i koleżanek, nawet jeżeli to nie będą Twoje targety to ilośc damskiego towarzystwa wokól Ciebie zawsze wyjdzie na +
– Zacznij ćwiczyć , testosteron to podstawa
– I chodź by świat Ci się na głowę walił nie możesz się poddać, przygotuj się że będzie chciała wrócić.
– Zacznij zdobywać zainteresowania, byle to nie były gry komputerowe.
– Poświęcaj więcej czasu znajomym.
– 20 minut przed snem nad analize samego siebie i zrozumienia własnych potrzeb i oczekiwać, nie doszukuj się niczego w swoim zachowaniu. to 20 minut prawdziwego egoisty tylko dla Ciebie. Zrozumiesz swoje problemy, dzięki temu odkryłem że powodem moich niepowodzeń było niedocenianie i brak odpowiedniej opieki i serdeczności z jej strony.
– Naucz się wdzięczności
– Czytaj książki to wypełnia Twoją głowę i zawsze znajdziesz temat do rozmowy.
– Dbaj o siebie i nie słuchaj innych, bądź mężczyzną na poziomie
– Naucz się odmawiać
– Ktoś ma wysokie oczekiwanie wobec Ciebie, odpłać się tym samym

Uczucia

To bardzo ciekawy i złożony mechanizm i każde uczucie można w pewien sposób wykorzystać. Warto nazwać uczucia energią, którą dzielimy na dobre i złe. Każdy z nas również ową energią emanuje. W fizyce energie można przekształcać Kinetyczna -> Elektryczna -> Kinetyczna -> Cieplna ->itp
Do czego nawiązuje. Uczucia które Ci towarzyszą to zapewne gniew rozgoryczenie smutek załamanie poczucie odrzucenia i wiele innych. Zajrzyj na chwilę do środka i zobacz ile to energii, a teraz zastanów się co by było gdybyś ją wykorzystał jako motor napędowy.
Spójrz jak amerykanie lubią przemowy podnoszące ich na duchu i jak z załamanej garstki ludzi robi się entuzjastyczny tłum, bo każdy ma tyle energii by pokonać swoje słabości. Pokaż jej że masz jaja i od dziś zacznij zagryzać zęby mów sobie że dasz radę i nie jesteś taki za jakiego Cię uważa, że pomyliła się i kiedyś tego pożałuje, że musisz z tego wyjść bo stać Cię na to by być kimś lepszym. Powiedz sobie że będziesz wytrwały ! Znajdź ludzi którzy posiadają dobrą energię, podzielą się z Tobą.

Dla niedobitków….

Nie wracaj do czego ? po co ? idź przed lustro i spójrz na siebie. Jak chcesz poprowadzić przez życie kobietę która jest jak małe rozkapryszone dziecko skoro nie masz na tyle siły by stanąć do walki z samym sobą i odejść ? Skoro się jednak na to uparłeś to nie pozostaje Ci nic innego jak zastosowanie się do zasad forum. Nie ma innego wyjścia. Działa to na zasadzie kontrastu, życie wykształciło w niej silny charakter i niestety, ale to Ty musisz być silniejszy. Czas który masz wykorzystaj na trening, czytanie i powiększanie grona koleżanek i przyjaciółek – to pomaga.
Jest bardzo pokrzywdzona = Jesteś bardzo stanowczy – Rozumiesz ? Nie ma że boli !

Artykuł ma charakter informacyjny i dopełniający całokształt forum dotyczy on dziewczyn z dużymi przejściami życiowymi, nerwicą i zaburzeniami emocjonalnymi. Nie szukaj w swojej dziewczynie wytłumaczeń i usprawiedliwień że jest chora. Pragnę byś zrozumiał, że w takim wypadku musisz być dziesięć razy silniejszy i bardziej odporny.. Nie ma litości inaczej obróci się to przeciwko Tobie. Takie osoby wymagają opieki psychologa, terapii i zrozumienia, ale nie możesz się nad nimi litować to jak pozwalanie dziecku na wszystko..

You can leave a response, or trackback from your own site.

12 komentarzy to “Skrzywdzone dziewczyny. Litość to zbrodnia”

 1. Tomek pisze:

  Po przeczytaniu tego tekstu wszystko pasuje mi do obrazu mojej byłej dziewczyny, było dokładnie tak jak tutaj jest napisane. Mało towarzystwa koleżanek, brak przyjaciólek a otoczenie jakimiś kolegami i ciągłe próby dowartościowania się innymi…brawo, w taki sposób rozpisany temat może pomóc wielu osobom. Pozdro 🙂

 2. Marcin pisze:

  Bardzo dobry artykuł, wszystko się zgadza i daje dużo do myślenia. Pozdrawiam

 3. Łukasz pisze:

  Przeżyłem to samo. Wszystko się zgadza. Bardzo wartościowy artykuł. Kobiety nie potrafią realnie oceniać sytuacji, często myślą tylko o sobie. Pilnujcie się.

 4. laura pisze:

  Jestem właśnie taką dziewczyną… i dobrze zdemaskowałeś charakter dziewczyn z trudną przeszłością.. aż wstyd:(

 5. cold pisze:

  zaskakujące treści. sporo można odnieść do swojego życia.

 6. Piotr pisze:

  Masz całkowitą rację. Jestem wręcz w szoku, że ktoś potrafił tak oddać to, kogo spotkałem i to co mnie spotkało. Byłem tego co mnie czeka po części świadom, ale brakło mi odwagi…bo to przecież takie biedny, skrzywdzone istotki.

 7. Pysio pisze:

  Czlowieku poprostu wielki respekt!! ja teraz zaluje ze nie przeczytalem tego wczesniej… bo to w 100% prawda jakie sa Kobiety po takich przejsciach ale cos poprostu cudownego napisales… Pozdrawiam

 8. Maxi pisze:

  Nie sadzilem ze ktos inny tez na taka trafil. Moja ma 98% z tego. Piekny artykul. Pzdr

 9. Dam pisze:

  Ja znalem taką w której Rodzina była normalna… Ona na początki skromna Cicha myszka… potem pokazywała jaka ona to jest pewna siebie… po rozstaniu kluby knajpy… jedynie tyle wiem że w związkach jej sie specjalnie nie układało… a tekst, kurcze jak kazdy tutaj przeczytany daje motywacji i dużo do myślenia… Szacun

 10. Darek Zegarek pisze:

  Czytając ten artykuł można odczuć to co Autor chce przekazać. Powiem tak, osobiście byłem w związku z kobietą, której Mama była prawdopodobnie straszną egoistką, wymagającą od Swoich dzieci zbyt wiele, także od mojej ex, to Ona powinna zajmować się domem, a nie dzieci, potrafiła strasznie dogryzać mojej ex różnymi tekstami „schudnij” – to było celowe żeby dopiec jak ją coś denerwowało, „weź przestań się drzeć”, choć tego nie robiła, nawet wytykała jej pieniądze na korepetycje, ale dla tego, że nie chciała pomagać Swojemu bratu w lekcjach, przepraszam nie chciała ODRABIAĆ Z NIEGO, który w relacji z Mamą trzymał jej stronę, i wykorzystywał. Pewnie zastanawiacie się …. no i co w związku z Tym… otóż gdzie jest OJCIEC.?!
  Właśnie … Ojca nie ma w domu, pracuje na ich wszystkich, widać dobry chłop, gadałem z nim trochę jak bywał w domu ale sporadycznie zdarzało się to kilka razy w roku może z 4. Mogę powiedzieć w pełni, iż to odbijało się na nich wszystkicH brak kogoś, kto by nad tym zapanował. Na początku się okłamywałem, że to nie to, ale do momentu jak Matka potrafiła zamknąć córkę w pokoju… przykre, ale tak było. Mając dużą wytrzymałość i ogromną cierpliwość, którą w sobie cenie, czytając forum powiem, że to jedno z najważniejszych cech udanego związkU. Potrafiłem odnaleźć się w owych sytuacjach, ale po naszym rozstaniu, uświadomiłem sobie, że moja ex przechwytuje wszystkie zachowania tego domu, mimo, że ją to bolało, wyczuwałem to.
  Podczas rozstania śpiewka jak zawsze, jeszcze co wyszło okłamała mnie, chciałem żeby to wyszło od niej, ale niestety nie, wiec sam spytałem była zaskoczona.
  Nie udało się jej zakończyć relacji w bardzo dobrym sposób, który pozwolił dla niej nie mieć wyrzutów sumienia, dodam tylko, że spotkała się kilka razy z jakimś wafelkiem i ją pocałował. Straciła wartość w moich oczach, oczywiście uczucie jest jakieś ale tak jak napisał autor wykorzystaj to jako MOTOR, który napędzi Cie … często takie Osoby dochodzą jednak do Swoich błędów po jakimś czasie. Zazwyczaj chcą wrócić, ale właśnie, zadaj Sobie Bracie pytanie …
  Czy ja zasługuje na wieczne pretensje, na mówienie, „że się nie rozumiemy”- bo mamy własne zdanie, czasami dobre czasami złe, czy dobrem będzie wyżywanie się na Tobie, nerwy jakie jej towarzyszą z byle jakiego powodu, odbijają się na Tobie…
  Każdy niech odpowie sobie sam

 11. Platymeris pisze:

  Jak bym widział swoj obecny problem . Gość który to pisał jest geniuszem !!!! . Sprawa wyglada identycznie jak w opisanych przypadkach . Jak znajomosc sie nie rozleci to bede sie stosowal bo spojrzałem na to z zupelnie innej strony

 12. andrzej pisze:

  To mozna zastosowac pod 60% dziewczyn. One są ogolnie łątwe, szybciej sie zakochują, ale szybko manipulują, testują, wymuszają i odchodzą gdy popełnisz JEDEN błąd. np jestes stanowczy przez 6 miesiecy i ona nie ma prawa głosu, a raz zmiękniesz i pokażesz, że udawałeś. Tak ona to odbierze.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck