Zamiast naprawiac, zapobiegaj

Każdy z was ma znajomych i każdemu z tych znajomych przypisujecie jakis obraz. Na ten obraz skladają się ich pasje, praca, wygląd, zachowanie, cechy osobowości negatywne lub pozytywne.
Jeżeli teraz powiem imię łukasz to momentalnie potraficie przywołac sobie pierwszą znaną wam osobe o tym imieniu i wymienić powyższe elementy skladające się na obraz jego osoby.
Praca, pasje i wygląd nie mają aż takiego znaczenia dla was, ale zachowanie i cechy osobowości są dla was ważne. Dlaczego?

Wyobraźcie sobie, że chcecie jechać na impreze i zbieracie ekipę. Bierzecie telefon do reki i szukacie potencjalnych kandydatów. Natrafiacie imię łukasz i w waszej głowie pojawia się jego obraz: alkoholik, buntownik, agresor itd. Do takiej osoby nie zadzwonicie, ponieważ wiecie, że jego towarzystwo wam nie odpowiada.

Dlaczego pisze ten art?

Większość z was pisze posty w stylu „źle zrobiłem, jak to naprawić?

Panowie kobiety to nie samochody. Kobiety są wrażliwe i pamiętliwe. Bardzo szybko tworza obraz was w swojej głowie. Jeżeli zachowujesz się jak palant to dostajesz obraz „palant”. Jeżeli zachowujesz się jak przyjaciel to dostajesz obraz „przyjaciela”. Taki obraz bardzo trudno zmienić, jeżeli do tej pory bardzo nad nim pracowałeś.

Kobiety tworza szereg obrazow do ktorych naleza np:
– natręt
– przyjaciel
– adorator
– skarbonka
– cham

Dla przykladu obraz skarbonki:

Skarbonka:
Facet, który wydaje na kobiete pieniądze myśląc, że tym ją przyciągnie do siebie. Kupuje kwiaty, prezenty, zaprasza do kina, restauracji itd. Kupuje napoje w pubach i na dyskotekach nawet tym kobietom, które dopiero poznał. Kupuje dwa bilety na koncert i mówi że je dostał „szkoda żeby się zmarnowały

Kto jest zapisany na moj newsletter to zapewne zna juz wszystkie wymienione obrazy.

Przestrzegam też przed używaniem gotowych aroganckich tekstów, które ktoś gdzieś napisał. Taka osoba może w oczach kobiety mieć całkiem inny obraz i u niej to wywoła usmiech, a w waszym targecie oburzenie. Później pytacie jak to naprawić? Nie ma naprawy. Nie jesteś kreatywny to masz nauczkę. Próbujesz być kimś innym to masz nauczkę.

Ulepszanie siebie nie polega na zastępowaniu każdej części innymi, tylko na zamianie tych wadliwych na lepsze. W większości przypadków nie da się także wszystkiego od tak naprawić. czasami zmiana obrazu trwa bardzo długo.
Jeżeli zatem zrobiłeś coś frajerskiego, weź sobie poprawkę na to i nie zrobisz tego w przyszłości. Będziesz bogatszy o nowe doświadczenie. Im więcej wpadek teraz tym mniej później.

Zamiast naprawiać, zapobiegaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 komentarze to “Zamiast naprawiac, zapobiegaj”

  1. marek7 pisze:

    No dobra Marso. A co wtedy gdy załóżmy uwodzimy daną kobietę, wszystko idzie jak po maśle, widzimy zainteresowanie z jej strony, umawiamy się na pierwsze spotkanie-było tak jak powinno być,potem dochodzi do drugiego spotkania, w czasie którego dowiadujemy się że laska była z chłopakiem, on ją rzucił jakiś czas temu, ale nagle dal o sobie znać, a ona zakochana w nim nadal. Nie mając nic do stracenia, oraz po to by nie zostać jej kumplem próbujemy ją pocałować- a du dupa odsuwa się, raz, drugi trzeci. Kończy się spotkanie, a ona całuje raz w jeden polik, raz w drugi, choć my najchętniej po tej poprzedniej zlewie powiedzielibyśmy”pa” zakręcili się na pięcie i w swoja stronę poszli. Po spotkaniu chłodnik.. trwający 2-3 tyg. W jaki obraz Twoim zdaniem wpadłem? Dodam-oni są razem w tym momencie.Pozdrawiam

  2. Marso pisze:

    Świat jest tak stworzony, że zawsze znajdzie się ktoś lepszy i gorszy od Ciebie. Skoro ona wróciła do niego, a Tobie nie udało się jej wystarczająco zainteresować tzn. że jesteś ten gorszy. Zrobiłeś co mogłeś, nie udało się, idziesz dalej 🙂

  3. SirPrzem pisze:

    Nie mów mu, że jest gorszy, nie można nikomu tak mówić, możesz w tens sposób zniszczyć czyjąś pewność siebie. Po prostu nie zasługiwała na Ciebie 🙂 Jeżeli już na początku waszej znajomości myślała o swoim byłym to co by było potem?Jak by różowe okulary spadły?Zmarnował byś tylko czas, więc tak miało być.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Best SUV | Thanks to Toyota SUV, Ford SUV and Best Truck